czwartek, 27 maja 2010

Wiosenne porządki


Zmiany, zmiany, zmiany! Wnoszą powiew świeżości, atmosferę oczekiwania. Sprawiają, że zaczynamy zwracać uwagę na rzeczy, które wcześniej zupełnie nas nie interesowały. Bo nie powiem, żeby marka Ungaro zajmowała szczególne miejsce w moim prywatnym rankingu. A tu proszę… Wszystko wskazuje na to, że sytuacja w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Nowo mianowany dyrektor kreatywny domu mody, Giles Deacon, ogłosił, iż zamierza inspirować się Carine Roitfeld! Oh la la! Wprost nie mogę doczekać się jego pierwszej kolekcji. Jeżeli zdominuje ją rock chic w stylu naczelnej voguettki, to Ungaro może liczyć na mój głos! Inteligentna elegancja oparta na miksowaniu pencil skirts i marynarek – to wstępne założenia Pana Deacona. Oby tylko nie zapomniał o szczypcie seksapilu i zmysłowości.
Jeszcze niedawno pisałam o bowler hats and umberllas. I że Hermès goes sooo chic under the direction of Jean Paul Gaultier. Zastanawiałam się, gdzie kupię skórzany kombinezon, podobny do tego, jaki Lily Cole prezentowała na wybiegu podczas pokazu F/W 2010/2011. Uwielbiam ostatnią kolekcję Hermès! I wcale nie cieszy mnie fakt, że Gaultier zakończył swoją współpracę z tą marką. Na stanowisku dyrektora kreatywnego zastąpi go Christophe Lemaire, do tej pory związany z Lacoste. Co to ozancza dla Hermès? Czy francuski brand pójdzie w stonę sportowej elegancji i casualu? O tym przekonamy się wraz z kolekcją Fall/Winter 2011/2012.
To nie koniec nominacji. Wszyscy fani projektów Lee McQueena zapwenie już wiedzą, że stylem tego domu mody dowodzić będzie Sarah Burton. Sarah pracowała z McQueenem ponad 14 lat i doskonale zna wizję mistrza. Czy w planach ma jej kontynuację? Na odpowiedź musimy trochę poczekać. Ale jednego możemy być pewni: w kolejnym sezonie czeka nas wiele niespodzianek (oby pozytywnych)!


Giles Deacon


Jean Paul Gaultier i Lily Cole


Sarah Burton

źródło zdjęć: style.com

1 komentarz:

  1. Giles Deacon THE NEW artistic Director of UNGARO :)

    Looks great ...

    Buzi Buzi

    E

    OdpowiedzUsuń